|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Soria
Administrator
Dołączył: 07 Gru 2010
Posty: 1062
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3
Płeć: Kobieta
|
Wysłany: Czw 16:19, 09 Gru 2010 Temat postu: Szymon Majewski Show |
|
|
Szymon Majewski Show (w skrócie SMS) – telewizyjny program rozrywkowy nadawany co tydzień w poniedziałek przez stację TVN i prowadzony przez Szymona Majewskiego.
Program Szymon Majewski Show pojawił się w miejsce innego programu, również prowadzonego przez Szymona Majewskiego – Mamy Cię!. Producentem obu jest Rinke Rooyens.
Zdjęcia do programu Szymon Majewski Show są realizowane w podwarszawskim Sękocinie Starym koło Janek. Głos pojawiający się na początku programu oraz przed blokami reklamowymi należy do Dominiki Kurdziel. Podkład muzyczny jest wykonywany przez Zespół Piersi i Tańca - "SHEMOANS".
Wstęp programu
Program rozpoczyna się od krótkiego wstępu, w którym prezentowane są niefortunne zdarzenia z życia polityków z minionego tygodnia, wzbogacone żartobliwymi komentarzami prowadzącego; Majewski prezentuje także związane z omawianymi tematami krótkie autorskie żarty, najczęściej w postaci montaży filmowych.
Od drugiej serii odcinków przedstawiany jest dodatkowo ciąg powiązanych ze sobą filmów, w których rolę główną gra Szymon Majewski:
* Druga seria – kandydatki na Miśś Wszechświata
* Trzecia seria – Superbohater w ramach cyklu Prawi i Sprawiedliwi
* Czwarta seria – Wiedźma Kadencja i Teleboscy
* Piąta seria – parodia serialu "Magda M." – "Magda M. 20 lat później" oraz działania Partii ĘĄ i jej twórcy – Ędwarda Ąckiego
* Szósta seria – Natasza Klasa i cykl Ędward Ącki szuka żony
* Siódma seria – serial "Figo Fago" z Pawłem Małaszyńskim i Janem Peszkiem w rolach głównych.
* Ósma seria - "Pora na Manipulatora" oraz serial "Ojciec A'mateusz" (tylko jeden odcinek)
* Dziewiąta seria - "BigDoder czyli Złopolscy" (demaskacja prywatnych relacji pomiędzy Dodą a Nergalem), "Bohater tygodnia" oraz "Ale o co chodzi" (wyjątkowy program informacyjny).
Żarty Szymona Majewskiego
W programie prezentowane są różne miniseriale np. Magda M. 20 lat później. Dodatkowo program prezentuje także losy Ędwarda Ąckiego i jego partii.
Parodie śpiewane
Większość parodii śpiewanych to piosenki powstałe na podstawie oryginalnych utworów, wykonywane na ich melodie i z podobnym w brzmieniu tekstem (choć treść tekstu w parodii jest inna niż w oryginale). Parodie śpiewane były stałym elementem II serii programu, sporadycznie pojawiały się w I i III.
Rozmowy z gośćmi [edytuj]
W każdym odcinku gośćmi Szymona Majewskiego są dwie znane polskie osobistości, mężczyzna i kobieta (wyjątek: odc. 33, 34, 54, 56, 57, 60, 75, 85, 90, 93, 98, 108, 109, 112, 116, 120, 133, 134 – dwóch mężczyzn oraz odc. 46, 72, 95, 96, 101, 107, 129 z dwiema kobietami). W dalszej części prowadzący rozmawia z gościem o bieżących wydarzeniach w kraju, okraszając wszystko dużą dawką humoru. Rozmowę z gośćmi kończą prezenty rozdawane przez Majewskiego, związane z osobami goszczącymi w studio, np. Korona Himalajów dla Martyny Wojciechowskiej, czy Magiczne lustereczko z Pawłem Delągiem w środku dla Tomasza Karolaka.
Począwszy od odcinka siedemnastego gościom przedstawiana jest wybrana piosenka parodiowana przez aktorów kabaretowych.
Końca nie widać
Goście biorą także udział w quizie Końca nie widać, zwykle poprzedzonym dowcipem prowadzącego (określanym przez niego jako żenujący żart prowadzącego, stanowiącym aluzję do rozpoczęcia teleturnieju Familiada). Gościom zaprezentowane zostają fragmenty audycji telewizyjnych, a ich zadaniem jest odgadnięcie zakończenia. Osoba, która wygrywa, automatycznie funduje wybranej przez siebie osobie na sali żartobliwą nagrodę od programu, jak na przykład równowartość trzystu złotych w jednogroszówkach, dwie godziny nauki języka greckiego, 30 litrów soku z brzozy lub figi z makiem. W pierwszym odcinku IV serii teleturniej Końca nie widać zastąpiono Ja cię kręcę. Od V serii zdjęcie osoby wskazanej przez zwycięzcę umieszczane jest na jednym z billboardów w Warszawie, reklamującym show Majewskiego. W VI serii zwycięzca ma własne 15 sekund na wizji programu. W VIII serii nie ma nagród, natomiast przegrany musi wykonać jakieś zadanie karne. Od VIII serii, teleturniej odbywał się przed rozmową z gośćmi, natomiast od IX sezonu, "Końca nie widać" nie jest emitowane. Zostało zastąpione przez "Chłopak na opak".
Chłopak na opak
Goście biorący udział w quizie Chłopak na opak muszą odgadnąć tytuł piosenki zaśpiewanej od tyłu. Przegrany gość otrzymuje karę. Quiz odbywa się od IX serii, a wykonawcą piosenek jest CeZik.
Violi nie widać
Dodatkowy quiz występujący tylko w jednym odcinku. Było spowodowany tym że CeZik nie mógł przybyć do studia. W quizie Filip Bobek i Julia Kamińska musieli zgadnąć co powie Violetta Kubasińska (Małgorzata Socha) z BrzydUli. Np. Jak Kuba Bogu, tak Bóg........ (Właściwie - Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom). Był remis, więc obydwoje musieli odbyć karę. Po wszystkim na telebinie wyświetlane były fragmenty serialu BrzydUla z tymi złotymi myślami Violi.
Rozmowy w tłoku
Ostatnią częścią programu są Rozmowy w tłoku, parafraza nazwy innego talk-showu TVN-u -prowadzonego przez Ewę Drzyzgę – Rozmowy w toku. W tej części ucharakteryzowani aktorzy parodiują postacie polityków, piosenkarzy, aktorów i innych znanych postaci. Aktorami występującymi najczęściej są: Aldona Jankowska, Wojciech Kalarus, Katarzyna Kwiatkowska, Jolanta Wilk oraz Michał Zieliński. Autorami tekstów kabaretu jest dwójka scenarzystów – główny scenarzysta – Ola Wolf, drugi scenarzysta – Jacek Kozłowski.
Zakończenie
Każdy program ma zapowiadane od początku trwania show zakończenie, czyli najczęściej krótkie zdanie (lub równoważnik zdania) które być różnie zrozumiane (na przykład w zwrocie zdjęcie gaci chodziło o fotografię, a nie o rozebranie się, w zakończeniu ciemne strony Mazowieckiego ostatnie słowo oznaczało nazwę województwa, a nie nazwisko byłego premiera itd.). Od III serii programu zakończenia mają inną formę – przedstawione są w postaci tematu szkolnej lekcji. Najpierw na tablicy widnieje zapowiadane hasło a następnie do tablicy podchodzi uczeń, ściera temat i pisze własny (zawsze temat główny i temat ucznia są do siebie bardzo zbliżone, np. Romantyzm – Roman, ty zmoro). Taką formę zakończenia programu Szymon Majewski zapowiada zawsze jako "część misyjną". W IV serii ta część nazywa się "Szczuka Kochania – Pozycje aseksualne". W niej Kazimiera Szczuka za pomocą laleczek pokazuje różne zabawne pozycje aseksualne, komentując przy tym w sposób niekonwencjonalny bieżące wydarzenia. Każdy odcinek z piątej i szóstej serii kończył się parodią polsatowskiego programu "Jak oni śpiewają", pt. "Tak oni śpiewają".
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/xandgreen/images/spacer.gif) |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subSilver/images/spacer.gif) |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
|